Haber

Muharrem İnce: “100 Bin Kişi İmzalarsa Aday Olacağım”

Partisinin Küçükçekmece’de düzenlediği Gençlik Buluşması’na katılan Ülke Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Cumhurbaşkanlığı adaylığım için hem para vereceğiz hem de imza toplayacağız. 100 bin kişi imza verirse ben aday olacağım. İnşallah siz de beğenirsiniz” dedi. sen de imzala

“100 bin kişi oy verirse aday olurum”

Gençlerin sorularını yanıtlamadan önce cumhurbaşkanlığı adaylığı hakkında konuşan Vatan Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, “Cumhurbaşkanı adaylığım için hem para vereceğiz hem de imza toplayacağız. 100 bin kişi imza atsa ben de oyalanacağım” dedi. Bir aday, inşallah siz de imzalarsınız.Ekrem İmamoğlu’na verilen cezayla ilgili konuşan İnce, ‘Ceza verilirken ne yaptılar? İktidar ve muhalefet birlikte yargıyı katletti” dedi.

HDP ile masaya oturur mu?

Cumhurbaşkanlığı adayının çok sayıda olmasında bir sakınca olmadığını belirten İnce, “Masanın ayakları kırık aslında. Kiminle masaya oturmak istersin? Atatürk’le sorunu olmayanların yanında oturuyorum. Diyorlar ki, HDP ile oturuyor musunuz? Otururum ama bir şartım var. PKK terör örgütü mü diyorsun, değil mi? ‘Söylemiyorum’ diyorsa ben de oturmuyorum. Bir şartla bu mültecileri göndereceğiz. Kabul ediyor musun?’ söz konusu.

“Mansur Yavaş’ın izinden gideceğiz”

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile görüştüğünü belirten İnce, ‘Mansur Yavaş’ın Genel Başkanı olarak milletin bir arzusu var, bu iddiaya ne dersiniz?’ ‘İtirazım yok. Ama aday olacak kişi de çıkıp ben varım diyecek. Armut ağzımda pişiyor, böyle şeyler oluyor. Çıksın, adaysa o zaman ‘ben adayım’ desin, duruma bakarız. Halkın peşinden gittiğini görsek. Peşinden gideceğiz kardeşim’ dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu