Haber

Kılıçdaroğlu’nun kitabı raflarda: Hiçbir Çocuk Yatağa Aç Girmeyecek

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayatını anlattığı “Hiçbir Çocuk Aç Yatmaz” adlı kitap Karakarga Yayınları etiketiyle yayınlandı.

Gazeteci Nurhan Fıratlı’nın Kemal Kılıçdaroğlu ile yaptığı röportaj ve uzun süreli araştırmaların ardından kaleme alınan kitap, Kemal Kılıçdaroğlu’nun hayat hikayesi çerçevesinde dönemin Türkiye’sindeki yaşam ve eğitim koşullarına da ışık tutuyor.

Cumhurbaşkanlığı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Fransa’ya dil eğitimi için gönderildiğinde çocukluğundan itibaren haberdar olduğu Aile Ek Yardım Sigortası, iki kızı için verilen süt-mama parası ve 25 gün süren ünlü adalet yürüyüşü , ayrıca kitapta ayrıntılı olarak anlatılmaktadır.

Geliri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne (ÇYDD) bağışlanan 176 sayfalık “Hiçbir Çocuk Aç Yatmaz-Kemal Kılıçdaroğlu” kitabının arka kapağı şöyle:

“Herkes yeniden umut tohumları eksin!

Ülkemiz için doğduk, çocuklarımız için doğduk, torunlarımız için doğduk. Bayrağımız, vatanımız, davamız için doğduk. Kimsenin kimliğine, inancına, yaşam tarzına karışmadan onurlu bir şekilde yaşayacağımız bir Türkiye için doğduk.

Şimdi sağırlara ve dünyaya sesleniyorum: Haksızlığa, haksızlığa ve zulme karşı çıkacağız çünkü inancımız ‘Zulme karşı susmak dilsiz şeytandır’ diyor.

Bu ülkede kötülük olmayacak.

Herkes ama herkes zulme karşı çıkacaktır.” (HABER MERKEZİ)

mihalgaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu